Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne

Informacje

Kategoria: Zboża

Tagi dla artykułu
art

Skuteczne środki w zwalczaniu chorób zboża

Wyniszczające choroby zbóż są wielkim kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza poprzez tiofanat metylowy preparaty i choroby wirusowe, muszą być leczone, nim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, bo tylko w ten sposób można mieć szansę ochronić potencjał zbioru. Wykorzystanie ochronnych rozwiązań intensyfikujących wytrzymałość zboża przez gospodarza w słusznym czasie może pomóc w zapobieganiu wielu kłopotom chorobowym.

Zabezpieczenie zboża przed chorobami fungicydy zbożowe - wskazane działania okresowe

Proaktywne nastawienie do zwalczania chorób jest niejednokrotnie znacznie bardziej efektywne oraz ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub ewentualnie innego zboża należałoby się zaintrygować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Niżej omawiamy co poniektóre z tych najbardziej istotnych, jakie warto wdrożyć, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• nadzorowanie obecności azotu,

• środki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w dobrym czasie jest istotne dla uniknięcia co niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem najlepszych momentów dla danego gatunku zboża pozwala na dłuższy okres wegetatywnego przyrostu - co w przypadku chorób takich jak choroby zboz ozimych ma ściśle mówiąc gigantyczne znaczenie.

Zbytnio wysokie ilości i współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nadto grube, bujne drzewostany, jakie mogą mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza i przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, czy też inne rodzaju fungicyd. Jest to szczególnie prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są względnie wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - wygrana walka

Poza powyższymi sadzenie wielu typów pszenicy o różnych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty obsiania, zabiegi fungicydowe oraz wybór produktów o większej wytrzymałości lub ewentualnie tolerancji na kluczowe szkodniki i schorzenia, takie jak karłowatość objawy może wspomóc zmniejszyć ryzyko poważnych strat. Główna forma wymienionej tu profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę akcesoryjną zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto też zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz znacznie większą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako wydajna forma ochrony.

Komentarze: 4


noavatar.png
Michalewicz 2019-10-04

Ciągle na zalążka czerwca przybywali do nas na lato

noavatar.png
Chrapek 2019-10-12

Zazwyczaj na wybuchu czerwca schodziliśmy do nas na latko

noavatar.png
Wąsik 2019-11-20

Notorycznie na świtu czerwca męczyli do nas na latko

noavatar.png
Sawa 2020-04-03

Rychło poprosił Hanię o gałąź, stał normalny spośród witalnością plus po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd dostał funkcję w Antabie Nadrzędnym Armia Własnego.