Spełnione Marzenie

“Do Filipa , 13-letniego marzyciela przyjechaliśmy po południu. Drzwi otworzyła nam mama Filipa. Niestety Filip jest osobą niewerbalną i nie było nam dane porozmawiać z nim. Mamy jednak nadzieję, że ucieszył się on z prezentów jakie mu przynieśliśmy. Były to dwie bajki: “101 dalmatyńczyków” oraz “Mój brat niedźwiedź 2”. Jak się okazało prezenty były bardzo udane, ponieważ Filip bardzo lubi oglądać bajki i ma ich w domu mnóstwo.

71733

Nasz marzyciel był trochę nieśmiały, ale zaczął oglądać pierwszą bajkę. Jesteśmy przekonani, że druga również przypadnie mu do gustu. Kiedy Filip z zainteresowaniem oglądał perypetie niedźwiedzi, my zaczęliśmy sympatyczną rozmowę z rodzicami. Dowiedzieliśmy się, że poprzedniego dnia odbył się dla Fiipa koncert charytatywny w Centrum Kultury Zamek. Filip był na nim od początku do końca. Następną pozytywną informacją było to, że rodzice Filipa, przyjaciele, rodzina i znajomi szyją anioły na potrzeby akcji „Filipowe Aniołowo”. Później wstawiają je na Allegro i sprzedają. Anioły są bardzo piękne i starannie zrobione. Akcja się rozrosła i odniosła wielki sukces. Kupują je nawet Amerykanie i Kanadyjczycy. Filipowe Anioły były obecne na Festiwalu Sztuk i Przedmiotów Artystycznych. Filip wygrał
konkurs i dlatego stoisko z aniołami mogło zaistnieć na Targach Poznańskich na początku grudnia. Rodzice Filipa bardzo się cieszą z tego wyróżnienia, które postawiło przed nimi nie lada wyzwanie. Aniołów potrzeba coraz więcej.

Filip ma dużo znajomych, którzy go odwiedzają, bo rozumieją, że Filip potrzebuje wsparcia. Jego największe marzenie to seans kinowy, na którym Filip oraz sala pełna przyjaciół, rodziny, znajomych oraz gości, będą mogli zobaczyć “Madagaskar 3″. Filip jeszcze tej części nie widział, a Madagaskar jest jego ulubioną bajką. Warunkiem obejrzenia filmu jest oświetlona sala kinowa i przyciszony poziom dźwięku, ponieważ Filip źle znosi ciemność i hałas. Czy będzie możliwa projekcja w takich warunkach?”

Spełnienie marzenia było możliwe dzięki “Fundacji Mam Marzenie”.