Dzień Rudych Warkoczy w Poznaniu!

filip_eliza_poznan

Zapraszamy Wszystkich do wzięcia udziału w Poznańskim Dniu Rudych Warkoczy – dniu solidarności z dziećmi chorymi na Niemanna-Picka!

W sobotę 20 kwietnia br. punktualnie o godzinie 12.00, na poznańskim Starym Rynku pod Ratuszem zainaugurujemy Poznański Dzień Rudych Warkoczy – dzień solidarności z wszystkimi chorymi na Niemanna-Picka typu C.

Dzień Rudych Warkoczy wymyślony został po to, by w ten sposób zwrócić uwagę społeczeństwa na rzadką chorobę i wysokie koszty leku. Obchodzony był 16 marca, w dniu urodzin Elizy Banickiej z Gniezna, posiadaczki prawdziwych rudych warkoczy. Dotychczas akcja odbywała się w wirtualnym świecie i polegała na “dorabianiu” stosownej fryzury do swoich zdjęć na Facebooku (mężczyźni dodawali rude wąsy). Teraz przenosi się do Poznania!

20 kwietnia w rude warkocze ubrane będą poznańskie Koziołki! A w niebo wzniosą się, podczepione do baloników, marzenia chorych dzieci! Nie możemy zapomnieć, że każde dziecko ma prawo do marzeń, do radości, do planów na przyszłość.

Plan wydarzenia: 20.04.2013r. o godz.12.00 do 12.30
Stary Rynek w Poznaniu, przed Ratuszem

Imprezę zainaugurują poznańskie koziołki, ubrane w rude warkocze, potem krótko wyjaśnimy idee naszego spotkania, opowiemy o sytuacji chorych dzieci, braku refundacji. Później:

– wspólne odśpiewamy naszą wersje „ody do rUdości” – wesołe “100 lat” dla chorych dzieci,
– w niebo pofrunie ok. 30  baloników z marzeniami chorych dzieci.
– spotkanie zakończy krótki mini – koncert zespołu dziecięcego New Voice.

Link do strony wydarzenia na Facebooku

Zapraszamy!


Wyświetl większą mapę