“Czarne kule” najlepszym polskim artykułem w konkursie “Zdrowie UE”

O znakomitym artykule pana Tomasza Przybyszewskiego, dziennikarza magazynu “Integracja”, już kiedyś wspominaliśmy na Facebooku. Kilka dni temu otrzymaliśmy od Pana Tomasza maila, z którego jasno wynika, że to niezwykle wartościowy artykuł i to nie tylko w naszym odczuciu.

Chciałbym podzielić się z Państwem dobrą dla mnie wiadomością. Otóż artykuł pt. „Czarne kule”, który pisałem o chorobach rzadkich do magazynu „Integracja” oraz na portal www.niepelnosprawni.pl, a w którym znalazła się historia Pańskiej Córki, został uznany za najlepszy w Polsce przez jury konkursu dziennikarskiego „Zdrowie UE”. Nagrodą był wyjazd do Brukseli, gdzie dowiedziałem się, że niestety nie udało mi się zdobyć nagrody (już tym razem finansowej) na poziomie europejskim (jury wybierało spośród najlepszych artykułów ze wszystkich krajów UE). Mam jednak wrażenie i nadzieję, że dzięki temu artykułowi, o problemach polskich pacjentów, w tym także Pańskiej Córki, i ich rodzin usłyszeli unijni urzędnicy, specjaliści i eksperci, chociażby ci, którzy zasiadali w jury europejskiego etapu konkursu dziennikarskiego.

Wyróżnienia szczerze gratulujemy i jeszcze raz dziękujemy za zajęcie się sprawą.

Mamy nadzieję, że artykuł został również zauważony przez urzędników na co dzień zajmujących się chorobami rzadkimi w naszym kraju.

Artykuł „Czarne kule” można znaleźć tutaj, natomiast więcej informacji o konkursie tutaj.

Wszystkie konkursowe artykuły w wersji angielskiej do pobrania tutaj (plik w formacie .pdf).

fotografia Łańcuch DNA, ze strony www.sxc.hu